Add Me!Close Menu Navigation

Virtuální-server.info přináší novinky ze světa virtualizace. Oblastí našeho zájmu jsou technologie XEN, XenServer, VMware, MS Hyper-V, Linux-VServer, Virtuozzo a OpenVZ.

Add Me!Kategorie

Podle čeho vybírat VPS

virtualni-server

Při pronájmu virtuálního serveru získáte od poskytovatele, který disponuje výkonnými servery vyhrazenou část pro nakládání se serverem, dle vlastní volby. Dostanete část diskového prostoru a mnohonásobně vyšší procesorový výkon, než kdyby jste sestavovali vlastní server. Navíc nemusíte složitě nastavovat protokoly a zavádět systémy, starat se o napájení, chlazení atd. (více v článku Cloudová řešení Vašich problémů) Podívejme se podle čeho vybírat z nepřeberné nabídky VPS:

Procesorový výkon serveru

Jak by se mohlo zdát jednoduchá asociace, že čím více jader a vyšší frekvence, tím bude Váš server výkonnější, není to úplně jednoduché. Záleží hlavně na řešení uvnitř serveru, jak je distribuce výkonu rozdělena mezi jednotlivé zákazníky, aby vám ostatní virtuální části fyzického serveru neubírali na výkonu a vy na jejich náročných aplikacích nestrádali. Přesvědčte se, zdali máte garantovaný, nebo přidělený výpočetní výkon a procesorová jádra.

Diskový prostor

Základní nabídky se dnes pohybují v desítkách GB. Kvalitní VPS Vám umožní kdykoliv změnit přednastavené limity a za poplatek navýšit Vaši diskovou kapacitu.

Velikost operační paměti

Velikost RAM má největší vliv na celkový výkon serveru. Pro náročnější projekty by určitě neměla být velikost menší než 2048 MB.

Rychlost přenosu dat

Rychlost linky 1 Gb/s je dnes standartní a ve většině dostačující rychlost. Pro náročnější projekty by Vám měl poskytovatel serveru vyjít vstříc  a navrhnout vlastní řešení.

Limity přenesených dat a dostupnost

Dejte si pozor na statistiky dostupnosti serverů a limity přenesených dat. V nejlepším případě se vyhněte jakýchkoli omezení co se týče stáhnutých, či odeslaných dat. Dostupnost serverů by se vždy měla pohybovat nad 99,95%.

Možnosti správy serverů

U dobrého hostingu by jste měli mít možnost si zvolit takovou správu, která Vám vyhovuje. Můžete se o server starat sami, konfigurovat vlastnosti přes příkazovou řádku, můžete spravovat server přes webové rozhraní (např. Webmin, nebo vlastní aplikace přímo od hostingové společnosti), či programem (ISP config).

Zapojte se do diskuze