Add Me!Close Menu Navigation

Virtuální-server.info přináší novinky ze světa virtualizace. Oblastí našeho zájmu jsou technologie XEN, XenServer, VMware, MS Hyper-V, Linux-VServer, Virtuozzo a OpenVZ.

Add Me!Kategorie

Cloudová řešení vašich problémů

cloud-types

Průkopníky nových technologií jsou většinou malé firmy. Platí to i v případě cloudu. Dříve se ve firmách o cloudu hovořilo nanejvýš jako o praktickém e-mailovém nástroji, dnes už je situace ale poměrně jiná.

Setkat se s cloudem je dnes možné téměř v každé společnosti. A to zejména díky malým firmám, jenž byli průkopníky této technologie, jenž právě pro ně zajišťuje ideální softwarová řešení. Zejména SaaS, neboli aplikace jako služba je pro menší firmy nejzajímavější oblastí. Ušetří jak finanční, tak lidské zdroje. Mezi největší výhody těchto služeb patří stabilita, dostupnost a hlavně ceny.

Oproti standartním řešením, kdy si firma zainvestuje do hardwaru, softwaru, kolik času stráví aktualizací služeb, vynaložení sil do údržby a správy a mnohdy je i k těmto úkonům potřeba speciální pracovník. To se pak cloudové řešení jeví jako spása.

Cloudový software je nejvýhodnější zejména u aplikací, u kterých se nepředpokládá s žádným individuálním nastavení služeb. Takto se minimalizují náklady na provoz služeb a tím pak zákazníkovi nabídnout i atraktivnější ceny.

zdroj: http://www.systemonline.cz

Zapojte se do diskuze